Airmaster Atmos EcoBase

V súčasnosti väčšina ľudí trávi 90% svojho času vo interiéri. Je preto nevyhnutné, aby sme vytvárali zdravé interiéry. Koberec DESSO AirMaster® Atmos™ je vyrobený patentovanou technológiou, ktorá je preukázateľne 8-krát účinnejšia pri zachytávaní a zadržiavaní jemného prachu ako hladké podlahoviny (PM10) a 4-krát účinnejšie ako štandardné kobercové riešenia (PM10). Kobercové štvorce so štruktúrovaným slučkovým vlasom sú dostupné v 12 farbách - neutrálnych i jasných odtieňoch, ktoré dokonale dotvoria elegantný a moderný interiér. DESSO AirMaster® atmos™ sa dodáva s ecobase ako štandardnou podložkou. Podklad obsahuje najmenej 75 pozitívne definovaných recyklovaných materiálov v súlade s princípmi Cradle to Cradle®.

Airmaster Earth EcoBase

Airmaster Earth ponúka patentovanú technológiu, ktorá je preukázateľne 8-krát účinnejšia pri zachytávaní a zadržiavaní jemného prachu ako riešenia hladké podlahy (pm10) a 4-krát účinnejšia ako štandardné koberce (pm10). Airmaster earth je k dispozícii v siedmich charakteristických farebných variantoch vrátane piatich neutrálnych odtieňov a dvoch výrazných akcentných farieb. Každá dlaždica obsahuje výraznú čiernu priadzu navlečenú do vzoru, čo vedie k dramatickému a hmatateľnému dizajnu podlahy. Široká paleta odtieňov umožňuje dizajnérom vytvoriť zónovanie a smerovanie v otvorených priestoroch, alebo poskytnúť dramatické dizajnové prvky a ústredné prvky v zasadacích miestnostiach a recepciách.

Airmaster EcoBase

DESSO AirMaster spája novátorský prístup a funkčnosť s výrazným dizajnom pre zdravšie a príjemnejšie kancelárie, školy, zdravotnícke zariadenia a ďalšie verejné budovy. Jeho patentovaná technológia preukázateľne znižuje koncentráciu jemného prachu vo vzduchu, a to štyrikrát účinnejšie ako obyčajné koberce a osemkrát účinnejšie ako hladké podlahy. Štvorce štruktúrovaného slučkového koberca sa dodávajú štandardne v 18 jednoliatych farbách a šiestich farebných kombináciách.

Airmaster Nazca Gold EcoBase

Koberce DESSO AirMaster Nazca Gold sa vyznačujú štruktúrovaným vzhľadom, ktorý je diskrétny a nezameniteľný. Jemný farebný pruh dáva základnému radu štyroch odtieňov ďalšie akcenty a grafickú expresivitu. Sú dostupné v 4 farbách. Znižujú koncentráciu jemného prachu vo vnútorných priestoroch.

  • Koberec DESSO AirMaster Nazca Gold je prvý a jediný koberec ocenený GUI Gold Plus.
  • Štandardne so 100% recyklovateľnou podložkou DESSO EcoBase
  • Prvá kolekcia AirMaster s certifikáciou Cradle to Cradle® Gold

Airmaster Salina Gold EcoBase

DESSO AirMaster Salina Gold je kolekcia kobercových štvorcov, ktoré sú k dispozícii v jemnej palete štyroch farieb a majú organický dvojfarebný vzhľad. Vďaka neutrálnemu vzhľadu je ideálny ako upokojujúci doplnok do súčasných kancelárskych interiérov – veľkých aj malých. DESSO AirMasterSalina Gold je navrhnutá pre jednoduchú kombináciu s kolekciami DESSO AirMaster Nazca Gold a DESSO AirMasterTierra Gold.

Desert

DESSO Desert svojim jemne vrstveným organickým vzorom dodáva vnútornému prostrediu pocit rozľahlých otvorených priestorov. Rovnako ako pohyblivé púštne piesky vám aj tieto kobercové štvorce umožnia vyhrať sa s priestorom a vytvoriť príjemné riešenie podlahy so širokou škálou farieb od neutrálnych až po výrazné odtiene. DESSO Desert je štandardne dodávaný s našou položkou ProBase. Pridaním našej recyklovateľnej podložky kobercových štvorcov EcoBase je táto kolekcia certifikovaná na úrovni Cradle to Cradle® Silver, plne recyklovateľná a zaisťuje, že zaznamenáva pôsobivo nízku cirkulárnu uhlíkovú stopu 2,32 kg CO2/m2*. Navyše je možné pridať novú akustickú podložku SoundMaster XLite pre lepšiu absorpciu zvuku.

Essence

Odolné a vysoko funkčné koberce DESSO Essence sú súčasťou kolekcie kobercov navrhnutých pre vynikajúcu funkčnosť za dostupnú cenu. Profesionálne elegantné a jednoduché štvorce DESSO Essence sa dodávajú v 24 jednoliatych farbách, ktoré je možné kombinovať so vzormi DESSO Essence Stripe, Structure a Maze, a dosahovať tak nezvyčajne kreatívne dizajnové riešenia. Vďaka rovnej slučkovej štruktúre a radu výrazných farieb pre komerčné prostredie je tento výrobok návratom k čírej esencii podlahovín.

Patricia Urquiola

Vstúpte do sveta, kde sa snúbi hebkosť s vizuálnou prepracovanosťou. Taká je kolekcia DESSO & Patricia Urquiola. Koberce majú nápaditý dizajn a výraznú štruktúru a kombinujú vizuálne príťažlivé grafické vzory s textíliami príjemnými na dotyk. Urquiola majstrovsky pracuje s farbami v štruktúre pripomínajúcou mriežku a dodáva tak kobercovým štvorcom hĺbku. Tento výrazný vizuálny efekt podporuje hebký a plastický vzhľad podlahy. Výsledný trojrozmerný dojem potom zaručene pozdvihne akékoľvek priestory.

Kolekcia je 100% recyklovateľná, má pôsobivo nízku cirkulárnu uhlíkovú stopu a je k dostaniu v dvanástich charakteristických farbách

Solid

Dizajn kobercových štvorcov DESSO Solid od štúdia Stefan Scholten je štúdiou kombinácií priadzí a farieb inšpirovanou vláknami z procesu recyklácie kobercov Tarkett. Výsledkom tejto štúdie je celoplošný dizajn s luxusným vzhľadom. Rôzne farby melanžových priadzí pôsobia pri bližšom pohľade prekvapivo farebným dojmom. Kombinácia kolekcií kobercových štvorcov DESSO Solid a DESSO Shape ponúka možnosť pracovať so zónovaním. Vďaka zladenej palete 8 farieb môžete na pracovisku vytvoriť vhodný a výrazný akcent.

Stratos

Rad DESSO Stratos patrí k našim najpopulárnejším kobercovým štvorcom av odbore sa tešia povesti vysoko funkčného produktu, ktorý v spája preverenú trvanlivosť a skvelý pomer výkonu a ceny. Rad DESSO Stratos sa dodáva v celkom 24 mimoriadne rôznorodých farebných prevedeniach vrátane klasických aj moderných odtieňov, ktoré je možné dokonale kombinovať s radom DESSO Stratos Blocks a vytvárať úplne nový svet kombinácií. Ideálne pre priestory s veľkou záťažou.

Traverse

Kolekcia kobercov DESSO Traverse je inšpirovaná modernizmom a vyznačuje sjednoduchými diagonálnymi linkami. Tie sú výsledkom jemných rozdielov v odtieňoch farieb a rýh v štruktúre vlákna. Vzhľad vzoru tak závisí od polohy osoby v rámci miestnosti a smeru osvetlenia. Pri pohybe v miestnosti sa vzhľad dynamicky mení a rôzne plochy v miestnosti si v dôsledku jemných zmien svetla a tieňa odovzdávajú dôraz. Dve skupiny diagonál – sklonených zľava doprava av zrkadlovom protiklade – návrhárom umožňujú vytvárať klasické vzory rybej kosti a kvádrov, ale tým to ešte len začína. Pomocou nepravidelných vzorov sa môže dizajnér vyhrať so smermi, rytmom a zónami a jednoduchým linkám dodať nečakanú mieru osobitosti. Rad Traverse sa dodáva v 15 farbách a poskytuje nebývalé možnosti kreatívneho designu. Keď sa k tomu pridá formát dielcov, obyčajné diagonály sa stanú úplným kaleidoskopom možností.

Verso

Kolekcia DESSO® Verso má nové, svieže a moderné farby. Vďaka minimalistickému škandinávskemu dizajnu vnesie pokoj do ľubovoľných kancelárskych priestorov, a navyše je preukázateľne udržateľná.

Kobercové štvorce sú navrhnuté s ohľadom na potreby pracovného prostredia a sú dostupné v 8 neutrálnych a 4 výrazných odtieňoch inšpirovaných industriálnymi prvkami. Kolekcia DESSO Verso má certifikáciu Cradle to Cradle® Silver a dodáva sa s podložkou DESSO EcoBase - máte teda istotu, že bude vami zvolená podlahová krytina udržateľná.