Zobrazených 1–12 z 126 výsledkov

1-K polyuretánová penetrácia + parozábrana CHEMOS PU 15

Bezrozpúšťadlový jednozložkový penetračný náter z polyuretánovej živice bez obsahu vody na penetrovanie, spevnenie a uzatváranie zvyškovej vlhkosti v cementových poteroch a betónoch až do 6 CM.

Použitie:

 • penetrácia k spevneniu savých a nesavých podkladov, popraskaných a drobivých betónov
 • penetrovanie keramických podláh a podláh z prírodného kameňa, opracovaného kameňa, terazza apod.
 • penetrovanie podkladov s pevne prichytenými zvyškami bitumenného alebo vodou rozpustného lepidla
 • uzatváranie zvýšenej zvyškovej vlhkosti v cementových poteroch a betónoch (nie na anhydritových podkladoch) do max. 6 CM, avšak po dosiahnutí potrebných pevností (vyzretí) vlhkého podkladu.
  Nenahrádza izoláciu proti zemnej vlhkosti!
 • penetračný náter pred lepením pomocou lepidiel na parkety CHEMOS

Vhodné na:

 • pieskový liaty asfalt
 • betónové a cementové podklady
 • liate potery so síranom vápenatým (anhydrit) - nie pre uzatváranie vlhkosti!!!
 • drevené podkladové materiály (parkety, palubovka)
 • dlažba, terazzo, kameň
 • drevotrieskové dosky V100 (E1), dosky OSB
 • sádro-vláknité dosky bez povrchovej vrstvy
 • cementová podlaha a betónová podlaha so zvýšenou zvyškovou vlhkosťou
 

ADESILEX A

Špeciálne neoprénové kontaktné lepidlo na krytiny z PVC a pryže, koberce, linoleum, korkové krytiny, prvky zvukovej izolácie (z kartónu, dreva, kovu a peny), profily, podlahové lišty atď., na podlahy a steny v oblasti schodísk. Technické údaje (pri 23°C a 50% rel. vlhkosti vzduchu): KONZISTENCIA: viskózna FARBA: jantárová OBJEMOVÁ HMOTNOSŤ: 900 kg/m3 OBSAH PEVNÝCH LÁTOK: 32% TEPLOTA PRI SPRACOVANÍ: od 15°C do 35°C ODVETRANIE: cca. 10 až 20 minút DOBA TUHNUTIA: bezprostredne POCHÔDZNOSŤ: ihneď KONEČNÁ PEVNOSŤ: niekoľko dní (podľa teploty) SPOTREBA: cca. 300-350 g/m2 FORMA DODANIA: plechové kanystre po 10 / 5 kg SKLADOVANIE: 24 mesiacov. ADESILEX A je horľavý. Sú potrebné bezpečnostné opatrenia v súlade s platnými predpismi. KÓD: S1

ADESILEX F57

Ľahko spracovateľné lepidlo na báze syntetických polymérov a prírodných živíc v liehových rozpúšťadlách vyrobené vo forme ľahko roztierateľnej béžovej pasty. Má vynikajúcu počiatočnú lepivosť a po zaschnutí (asi 24 hodín) dosahuje vysokú konečnú prídržnosť. Je vhodné do miest s intenzívnou pešou prevádzkou. SPOTREBA Zubová stierka č. 1: 300-350 g/m2 Zubová stierka č. 2: 400-450 g/ m2 Zubová stierka č. 3: 500-550 g/ m2 BALENIE Vedrá po 19 kg alebo 9 kg.

ADESILEX G12

Dvojzložkové lepidlo z epoxidovej živice s nízkym obsahom rozpúšťadiel na pryžové a linoleové krytiny, špeciálne vhodné pre vysoko namáhané priestory v interiéri aj exteriéri. Oblasti použitia: Veľmi kvalitné, bezrozpúšťadlové lepidlo z epoxidovej živice na vysoko pevné lepenie pryžových a linoleových krytín, na savé a nesavé podklady v interiéri a exteriéri. Špeciálne vhodné na podlahy, ktoré sú namáhané prevádzkou vysokozdvižných vozíkov a na lepenie vonkajších dlažieb. Technické údaje (pri 23°C a 50% rel. vlhkosti vzduchu): KONZISTENCIA: pastovitá FARBA: hnedá OBJEMOVÁ HMOTNOSŤ ZMESI: 2 300 kg/m3 OBSAH PEVNÝCH LÁTOK V ZMESI: 95% TEPLOTA PRI SPRACOVANÍ: od 15°C do 30°C DOBA SPRACOVATEĽNOSTI: 60-70 minút DOBA LEPENIA: 1 hodina DOBA, POČAS KTOREJ JE MOŽNÉ ROBIŤ OPRAVY: 3 hodiny POČIATOK TUHNUTIA: 9 hodín KONIEC TUHNUTIA: 10 hodín ZAŤAŽITEĽNOSŤ: po 12-24 hodinách KONEČNÁ PEVNOSŤ: po 3 dňoch SPOTREBA: cca. 500-1400 g/m2 (podľa ozubenia) FORMA DODANIA: nádoby po 20 (10 10) kg SKLADOVANIE: 24 mesiacov, chránené pred mrazom KÓD: RE2, nízky obsah rozpúšťadiel

ADESILEX G19

Dvojzložkové lepidlo z polyuretánpolyméru (zložka A) a špeciálneho tužidla (zložka B). Po dôkladnom zmiešaní oboch zložiek vzniká ľahko spracovateľné, rovnorodé, jednofarebné lepidlo, ktoré je možné ľahko nanášať zubovou stierkou. Po vytvrdení (cca 24 hodín), ktoré prebieha chemickou reakciou bez zmraštenia, vykazuje dobrú odolnosť voči vlhkosti, vode, teplu a poveternostným vplyvom. má vysokú prídržnosť na všetkých podkladoch, ktoré sa bežne používajú v stavebníctve. SPOTREBA Druh stierky: A2 alebo MAPEI č.1: 400-500 g/m2 B1 alebo MAPEI č.2: 500-600 g/m2 B2 alebo MAPEI č.3: 600-800 g/m2 C1 alebo MAPEI č.4: 800-1000 g/m2 BALENIE Plastové vedrá po 10, 5 alebo 2 kg.

ADESILEX G20

Dvojzložkové polyuretánové lepidlo so zníženou viskozitou Oblasť použitia: Lepenie podlahových krytín z gumy, PVC, linolea a montážou panelov typu Sandwich v interiéroch aj exteriéroch. Lepidlo na pokládku podláh z gumy, alebo PVC malej hrúbky, pri ktorých môže byť vidno ryhovanie od stierky v lepidle, ktoré sa samo nevyrovná (napr. ADESILEX G 19). Lepidlo určené na lepenie panelov typu Sandwich, panelov zo sadrokartónu, hliníka, polystyrénu alebo polyuretánu ťaženého s plechom. Taktiež na lepenie drevených panelov s vrstvou hliníka, oceľovým plechom, gumou, PVC a pod. Situácia, keď je výhodné nanášať lepidlo valčekom. Vyrovnávacia vrstva na betónový, alebo asfaltový podklad pred lepením krytiny z PVC alebo gumy pomocou ADESILEXu G 19. Technické údaje (pri 23°C a 50% rel. vlhkosti vzduchu): KONZISTENCIA: A (pastová), B (tekutá) FARBA: A (béžová, zelená, červená, čierna) , B (svetlo žltá priehľadná) OBJEMOVÁ HMOTNOSŤ: A (1450 kg/m3), B (950 kg/m3) OBSAH PEVNÝCH LÁTOK: A (97%), B (84%) SKLADOVATEĽNOSŤ: 1 rok v dokonale uzavretých pôvodných obaloch. Zložka B musí byť skladovaná vo vykurovanom prostredí, aby sa predišlo jej kryštalizácii. Ak v nej už vzniknú tieto kryštáliky, je možné ju odstrániť ohrevom produktu vo vodnom kúpeli. SPOTREBA: 350-500 g/m2 BALENIE: v súpravách pri celkovej hmotnosti 5 a 10 kg. SKLADOVANIE: 12 mesiacov.

ADESILEX LP

Univerzálne neoprénové kontaktné lepidlo, obsahujúce rozpúšťadlo Oblasti použitia: Veľmi kvalitné lepidlo zo syntetického kaučuku na lepenie všetkých krytín, ktoré vyžadujú okamžité spojenie, pevné v šmyku, a na lepenie penových krytín a korkových krytín. Technické údaje (pri 23°C a 50% rel. vlhkosti vzduchu): KONZISTENCIA: viskózna FARBA: jantárová OBJEMOVÁ HMOTNOSŤ: 900 kg/m3 OBSAH PEVNÝCH LÁTOK: 32% TEPLOTA PRI SPRACOVANÍ: od 10°C do 35°C ODVETRANIE cca. 10 až 20 minút DOBA TUHNUTIA: okamžite POCHÔDZNOSŤ: ihneď KONEČNÁ PEVNOSŤ: za niekoľko dní (podľa teploty) SPOTREBA: cca. 300-350 g/m2 (obojstranne) FORMA DODANIA: plechové nádoby po 10/ 5/ 1 kg SKLADOVANIE: 24 mesiacov . Adesilex LP je horľavý. Sú nevyhnutné bezpečnostné opatrenia podľa platných predpisov.

ADESILEX P4

Špeciálne, rýchlo tvrdnúce, plne kontaktné, cementové lepidlo veľmi dobrých vlastností, na inštaláciu keramických a kamenných obkladových prvkov; vyrovnávacia malta na vyrovnávanie nedokonalých povrchov v interiéri aj exteriéri; murovacia malta na tehly a betónové prvky. POUŽITIE Inštalácia keramických a kamenných materiálovna podlahe • Lepenie všetkých druhov keramických obkladových prvkov, prírodného kameňa stredných a veľkých formátov (ak nie je citlivý na vlhkosť alebo na tvorbu výkvetov), terracotty a terazza v interiéri aj exteriéri. Vyrovnávacia malta • Vyrovnávanie povrchov používaných v stavebníctve ako napr. betónové dosky, cementové potery, pôvodné keramické obkladové prvky, terazzo a prírodný kameň za predpokladu, že sú čisté. Lepiaca malta na stany z tehál a betónových prvkov • Rozpínavá murovacia malta na tehly a betónové prvky. SPOTREBA Lepenie obkladových prvkov • Obkladové prvky stredných formátov na rovných povrchoch (zubová stierka č.6 alebo č.10): 3-5 kg/m² • Obkladové prvky veľkých formátov na nerovných povrchoch (zubová stierka č.10 alebo stierka na Adesilex P4): 5-10 kg/m² Vyrovnávanie povrchov cca 1,4 kg/m² na mm hrúbky vrstvy. Murovacia malta na tehly a betónové prvky V závislosti od veľkosti tehál a betónových prvkov. BALENIE Papierové vrecia: 25kg

ADESILEX V4

Bezrozpúšťadlové disperzné lepidlo svetlej farby na textilné a pružné krytiny. Oblasť použitia Lepenie vodivých textilných krytín z PVC a gresu s brúsenou rubovou stranou a medených pásov.Technické údaje (pri 23°C a 50% rel. vlhkosti vzduchu): KONZISTENCIA: krémová FARBA: svetlošedá OBJEMOVÁ HMOTNOSŤ: 1050 kg/m3 ± 30 kg OBSAH PEVNÝCH LÁTOK: 68% ± 2 TEPLOTA PRI SPRACOVANÍ: od 10°C do 30°C DOBA VETRANIA: od 0 do 10 minút DOBA, POČAS KTOREJ JE MOŽNÁ MONTÁŽ: max. 15-20 minút POCHÔDZNOSŤ: po 2-4 hodinách ZAŤAŽITEĽNOSŤ: po cca. 24-48 hodinách SPOTREBA: 500-650 g/m2 BALENIE: v plastových nádobách po 10 kg. SKLADOVANIE: 12 mesiacov.

ADESILEX VZ

Neoprénové kontaktné lepidlo s obsahom rozpúšťadla určený na vodivé dlažby a obklady. Oblasť použitia: Lepenie vodivých dlažieb a obkladov z PVC, gresu a medených pásov v interiéri aj exteriéri. Technické údaje: KONZISTENCIA: hustá kvapalina FARBA: čierna DOBA VETRANIA: cca. 20min. DOBA TUHNUTIA: ihneď ODOLNOSŤ VOČI VLHKOSTI: optimálna ODOLNOSŤ VOČI STARNUTIU: optimálna ODOLNOSŤ VOČI ROZPÚŠŤADLÁM A OLEJOM: dobrá ODOLNOSŤ VOČI KYSELINÁM A ALKÁLIÁM: dobrá PODLAHOVÉ VYKUROVANIE: vhodné STOLIČKY NA KOLIESKACH: vhodné

Adhézny mostík CHEMOS

Jednozložkový, bezrozpúšťadlový adhézny mostík na nesavé podklady, na báze špeciálnych disperzií, doplnený pieskom a pripravený k okamžitému použitiu.

Použitie:

Prednostne sa adhézny mostík využíva na staré čierne kaučukové podložky pod PVC, ktoré sa aplikovali v minulosti. Tiež je adhézny mostík vhodný na staré dlažby, asfalt, smolu. Pozor pri použití na staré zvyšky lepidiel na podklade nenatierať na savý podklad.

Po zaschnutí vytvára adhézny mostík hrubý drsný povrch s veľmi dobrou priľnavosťou k podkladu.

Adhézny mostík je vysoko priľnavý, vhodný pre interiéry, exteriéry, nesavé podklady, spevnenie starých i nových povrchov.

Používa sa pred použitím podlahových hmôt k príprave nesavých podkladov a na renováciu starých podkladov so zvyškami starých lepidiel.

Je veľmi výdatný, ľahko spracovateľný, vhodný i na podklady s podlahovým kúrením. Adhézny mostík je vhodný na vonkajšie aj vnútorné použitie.

AQUACOL T

Vysokokvalitné, bezrozpúšťadlové, disperzné lepidlo na lepenie textilných krytín s textilnou a syntetickou rubovou stranou a kobercov, linolea, korkového linolea na savé podklady v interiéri. SPOTREBA Stierka č. 1: 0,3 - 0,35 kg/m2 Stierka č. 2: 0,4 - 0,45 kg/m2 Stierka č. 2: 0,4 - 0,45 kg/m2 BALENIE Plastové nádoby po 25, 12 a 5 kg.